Jutro przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
Składkę zebraną podczas wieczornej Mszy św. przekażemy na tzw. „świętopietrze” , na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
Propozycja dla młodych: od jutra do piątku na św. Górze w Gostyniu będą trwały Archidiecezjalne Spotkania Młodych „Paradiso” pod hasłem „Odwagi !”.
Impreza skierowana jest do młodzieży w wieku 13 – 25 lat.
Zanosi się na ciekawy program!!! Zapisy przez stronę internetową https://paradiso.org.pl/rejestracja. Osoby spośród naszej młodzieży, które zamierzają w tym uczestniczyć, prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii.
Spotkanie kandydatów do Bierzmowania:
– grupa św. Teresy z Lisieux w poniedziałek o godz. 10:00
– grupa św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 19:00.
Spotkania odbywają się w pałacu.
Nowenna do MBNP w środę, w łączności z poranną i wieczorną Mszą św.
W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
Zapraszamy na Godzinę świętą – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Początek o godz. 17:00. Zapraszamy !
Pierwszy piątek miesiąca:
Spowiedź św. rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17:00.
Przypominamy, że poprawnie odprawiony I piątek miesiąca polega na przyjęciu w tym dniu Komunii św. wynagradzającej za grzechy.
Zapraszamy na kolejne nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – zadośćuczynienie Matce Bożej za zniewagi i bluźnierstwa, których dziś doświadcza:
– Spowiedź św. od godz. 8:00
– różaniec o godz. 8:30
– Msza św. z 15-sto minutową medytacją o godz.9:00.
Chorych nasi kapłani odwiedzą z Sakramentami św. w najbliższą sobotę, po rannej Mszy św.
Specjalne modlitwy o szczęśliwe i bezpieczne żniwa, odprawimy w niedzielę za tydzień w łączności z Mszą św. o godz. 8:00.
Mamy do przekazania ważną i niezwykle radosną dla nas wiadomość:
ks. Abp Metropolita Zbigniew Zieliński postanowił odznaczyć dwie osoby
z naszej Parafii medalem „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis”
(Za wybitne zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej). Odznaczenia mają otrzymać:
– Pani Maria Jóźwiak, która przez ponad 33 lata pełniła funkcję Parafialnej Nadzelatorki Żywego Różańca, oraz
– Pani Maria Kwiatkowska, wieloletnia szefowa Parafialnego Zespołu Caritas oraz główna moderatorka Grupy Nocnej Adoracji Pana Jezusa w rodzinie. Odznaczenia zostaną wręczone dziś wieczorem, w katedrze poznańskiej, o godz. 17:00 w łączności z nabożeństwem I nieszporów ku czci Piotra i Pawła.
Wszyscy w naszej Parafii czerpiemy z owoców zaangażowania tych Pań w sprawy Boże – tym bardziej więc cieszymy się i gratulujemy tego uhonorowania.
Katechezy przedmałżeńskie(kurs dla narzeczonych) w parafii św. Małgorzaty
w Gostyniu (Fara) odbędą się w dniach 16 – 18.07.2026r. w godz. 17:15-20:30 (z przerwą) w Domu Katolickim. W sobotę spotkanie w godz. 14:00 – 17:00! Zapisy na pierwszym spotkaniu lub przez stronę internetową www.faragostyn.pl w zakładce Katecheza Przedmałżeńska.
Zachęcamy do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Częstochowie. Z Krobi grupa „Leszno – Pudliszki” wyruszy 8 lipca by dotrzeć do Częstochowy 15 lipca 2026r. Nie lękajmy się – to nie jest ponad siły, a może być przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Warto się wybrać !
Podziękowania za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu na rzecz Parafii. Dziękujemy za ofiary na remonty i inwestycje parafialne.
Dziękujemy za dary przekazane na stół proboszczowski. Bóg zapłać !
Zmarł śp. Leszek Marciniak z Gostynia, dawniej zamieszkały w Ziemlinie.
Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12:30. Wieczny odpoczynek …






